Tai pakankamai aktualus klausimas, kadangi norint džiaugtis savarankiškai gaminama elektros energija reikia šiuos įrenginius dar ir sumontuoti. Aišku, šis darbas nėra labai sudėtingas, kadangi jie pritaikyti montavimui tiek ant žemės, tiek ir ant namo stogo. Ir būtent pastarasis variantas yra dažnesnis pasirinkimas, kadangi taip galima sutaupyti vietos sklype jos neužimant. Tačiau tokiu atveju labai svarbu atsižvelgti ir į stogo ypatybes bei nuolydį. Nors patyrusiems meistrams nė vienas iš variantų nesukels didesnių problemų. Tuo labiau, kad retas kuris imasi šio darbo savarankiškai. Bet norint ir turint žinių įmanomas ir toks variantas.

Kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

Pirmiausiai reikėtų įsivertinti situaciją. Ar galite paskirti dalį sklypo tokiai elektrinei? Jeigu taip, tuomet tą galima ir daryti. Kitu atveju ji greičiausiai atsidurs ant namo stogo. Toks saulės elektrinės įrengimas kažkiek sudėtingesnis, bet tikrai nesukelia jokių didesnių problemų. Tačiau labai svarbu įsivertinti ne tik stogo tipą, bet ir jo nuolydį. Dar pakankamai svarbu bus ir jo kryptis, nes ne visose pusėse saulės spinduliai pasiskirsto tolygiai. O norint maksimaliai išnaudoti šiuos įrenginius jų turėtų būti kuo daugiau. Aišku, visuomet naudinga pasitarti ir su šioje srityje dirbančiais specialistais. Jie kasdien susiduria su pačiomis įvairiausiomis situacijomis, todėl tikrai galės patarti bei pasiūlyti geriausią sprendimą.

Ką dar svarbu žinoti?

Yra gana nemažai niuansų, apie kuriuos būtų naudinga pasidomėti dar prieš renkantis šiuos įrenginius. Tiesa, tikrai nebūtina tapti jų ekspertu, jog galėtumėte atrasti geriausią variantą. Tuo labiau, kad nuo to nedaug priklauso ir saulės elektrinės įrengimas. Kadangi montavimui yra naudojamos specialios konstrukcijos bei papildomi komponentai. Taip pat visuomet galima įsigyti ir papildomų įrenginių, jeigu jų poreikis pasirodo didesnis. Nors geriau būtų iškart į tai investuoti ir vienu kartu viską įrengti. Todėl svarbiausias aspektas gali būti tinkamas poreikių įsivertinimas bei atitinkamų įrenginių pasirinkimas. Tuo labiau, kad šiomis dienomis galima rinktis iš tikrai gausaus bei įvairaus jų asortimento.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *