Pirkti – ar nepirkti… brangų vejos robotą?

Reiktų viską labai gerai paskaičiuoti. Techzona.lt specialistai jums padės tai padaryti.

Pirmiausia, išmatuokite savo sodyboje esančią veją. Kiek kvadratinių metrų gavote? 100 kvadratinių metrų yra aras. Jei jūsų sklypas yra 6 arai, reiškia kiemo realiai turite apie 500 kvadratinių metrų. Jei gyvenate didesnėje sodyboje, greičiausiai jums reikia prižiūrėti apie 1000 kvadratinių metrų veją, nes kitos vietos yra namas, terasa, gėlynai, plytelės, takeliai ir kitos vietos, kur žolė neauga.

Kiek laiko pjaunate veją?

Pabandykite paimti savo įprastinę žoliapjovę ir nupjauti visą žolę. 5-10 arų veją pjausite apie 2 valandas. Per tą laiką galėtumėte nuveikti kažką kito? Tikriausiai.

Vejos robotas 1000 kvadratinių metrų pjauna apie valandą, nes tai daro itin efektyviai. Be to jo nereikia prižiūrėti. Tai reiškia, kad sutaupote net 1-2 valandas.

Kaip dažnai pjaunate veją?

Kas kelias dienas pjaunate veją? Kartą per savaitę? Reiškia turite tai daryti su žolės surinkimu. Tam reikalinga komposto dėžė, kad galėtumėte kompostuoti savo žaliąsias atliekas. Jei turite nedidelį šiltnamį ar keletą lysvių su daržovėmis – tai labai puikus sprendimas. Bet jei ne, ir komposto dėžės neturite, reikės pasukti galvą, kur dėti nupjautą žolę. Už tvoros suversti – tikrai ne išeitis. Taigi, teks pirkti šiukšlių maišus, krauti į juos žolę ir vežti į artimiausią žaliųjų atliekų surinkimo konteinerį.

Viską galima padaryti paprasčiau, jei pjaunate žolę kas 2 dienas. Tada surinkimas nereikalingas, nes žoliapjovė nupjautą žolę smulkiai sukapoja ir ji tręšia veją ir prisideda prie jos vešėjimo.

Matematika šia paprasta – per mėnesį žolę pjausite apie 15 kartų po 2 valandas…

Ar vejos robotas apsimoka?

Dabar įvertinkime jūsų brangų laiką pinigais. Jei tas 30 valandų per mėnesį galėtumėte kažką dirbti, kiek uždirbtumėte pinigų. Paprastai valandinis įkainis paslaugų sektoriuje yra vertinamas 20-40 eurų.

Nesunku suskaičiuoti, kad per tą laiką galėtumėte uždirbti papildomus 600-1200 eurų. Per mėnesį. Žolės pjovimo sezonas Lietuvoje tęsiasi nuo balandžio iki spalio – net 7 mėnesius. Dabar jau griebkite kalkuliatorių, nes kaičių bus tikrai daug. Per metus laiko galėtumėte uždirbti nepjaudami savo vejos patys 4200-8400 eurų. Net jei mes savo skaičiavimuose apsirikome ir per mėnesį jums reikia vos 20 valandų vejos pjovimui, uždirbti galėtumėte 2800-5600 eurų.

Lieka paskutinis klausimas – ar 2000 eurų kainuojantis vejos robotas Dreame A1 tikrai apsimoka? Per metus galėtumėte du tokius nusipirkti už sutaupytą sumą, o robotas jums tarnaus kur kas ilgiau. Štai tokia paprasta aritmetika. Tai milijonieriaus mąstymas – kam darbą, kurį gali atlikti robotas, dirbti pačiam? Nebent vejos pjovimas su garsiai burzgiančia ir benziną gausiai eikvojančia taršia žoliapjove yra jūsų streso nuraminimo ir poilsio būdas… 😉

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *