bėgimo takelis

Bėgimas yra bene populiariausia kardio treniruotė, kurią galite atlikti tiek patalpoje, tiek lauke. Ją atlikti itin paprasta, kuri gali pagerinti jūsų sveikatą bei bendrą formą. Kai kuriems žmonėms, bėgiojimas ant bėgimo takelio laikui einant gali pasirodyti nuobodus, todėl pasirinkimas tą daryti lauko sąlygomis yra naudingesnis daugeliu atvejų.

Bėgiojant lauke, galite stebėti gražų kraštovaizdį, taip pat suteikiate savo kūnui įvairesnį (neprognozuojamą) krūvį, kas efektyviau prisideda prie ištvermės bei riebalų deginimo. Bėgimas ant bėgimo takelio yra geras pasirinkimas, jei trūksta laiko arba ieškote patogaus būdo pasportuoti. Nesvarbu, ar jums labiau patinka bėgimas lauke, ar galimybė naudotis bėgimo takeliu, kiekvienas iš šių metodų turi savų privalumų bei trūkumų.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau ir nustatytumėte, kuris metodas jūsų gyvenimo būdui tiktų labiausiai. Straipsnį parengė Perfectbody.lt komanda.

Kodėl bėgti lauke geriau nei bėgioti ant bėgimo takelio?

Jums nebus taip nuobodu

Jūsų kūnas ant bėgimo takelio juda taip pat, kaip ir tą darant grynu oru ant žemės, tačiau ant bėgimo takelio jaučiamasi netaip patogiai ir statiškai. Daugeliui žmonių bėgimas juosta yra tarsi protinis išbandymas, kai reikia ant jo praleisti daugiau nei 20 minučių žiūrint tik į sieną ar pro langą. Tinklalaidės ir Jūsų grojaraštis gali padėti, bet bėgioti lauke neabejotinai smagiau ir net šiek tiek efektyviau.

Gaunate gryno oro ir saulės

Praleidę didesnį laiko kiekį lauke, galite pradėti jaustis laimingesniais, o tyrimai rodo, kad būtent laikas lauke yra gyvybiškai svarbus mūsų sveikatai. Pirmiausia, kasdien gaunate optimalią vitamino D dozę (to, ko daugeliui žmonių trūksta). Be to, grynas oras gali sumažinti streso ir nerimo jausmą.

Turite daugiau galimybių tobulėti

Bėgimas lauke, palyginti su bėgimo takeliu, suteikia daugiau natūralių galimybių tobulėti ne tik greičio, bet ir jėgos, koordinacijos, technikos ir ištvermės atžvilgiu. Pvz., jei gyvenate netoli kalvų ar kalnų, bėgimo maršrutai su nuolydžiais, įkalnėmis ir posūkiais suteikia rimtesnių iššūkių jūsų kojoms bei visam kūnui (taip, dauguma bėgimo takelių turi nuolydžio/įklanės ypatybes, tačiau jos yra ribotos, palyginti su tuo, ką patirsite lauke).

Kada ir kodėl reikėtų rinktis bėgimo takelį

Kartais bėgimo takeliai yra vienintelė galimybė šiais atvejais:

   – žvarbus oras;

   – darbas per vėlai arba per anksti bėgti dienos šviesoje;

   – nėra saugaus bėgimo maršruto;

   – reikia sekti jūsų tempą, bet nėra aktyvumo stebėjimo priemonės

   – negalite palikti savo vaikų vienų namuose (o namuose turite bėgimo takelį);

   – bėgimo takelio naudojimas padeda sugerti šoką (dėl įmontuots amortizacinės sistemos), kai turite sąnarių problemų.

Nors bėgimas lauke suteikia tiek daug privalumų, bėgimas ant bėgimo takelio turi ir privalumų. Ant bėgimo takelio jums nereikės jaudintis dėl automobilių, traumos galimybės užkliuvus, dviračių ar pėsčiųjų ir tikriausiai nejausite poreikio nešiotis telefono, namų raktų ar apsaugos priemonių. Taip pat galite padidinti ausinių garsumą, nesijaudindami dėl aplinkos.

Jei turite galimybę mankštintis tik namuose, nes turite mažų vaikų, investuoti į bėgimo takelį būtų protingas žingsnis. Be to, bėgimas ant bėgimo takelio paprastai nėra toks sunkus jūsų sąnariams, nes amortizacija sugeria didžiąją smūgių dalį.

Vis dėlto daugeliui žmonių bėgimas ant bėgimo takelio yra netoks malonus.

By Marius

Labai seniai, vienas iš gilaus Žemaitijos kaimo į sostinę atvykęs jaunuolis, nedrąsiai įžengė į savo universiteto kompiuterių kabinetą. Nedrąsiai atsisėdo prie laisvo kompiuterio ir, sulaikęs kvėpavimą, paspaudė mygtuką. Sumirgėjo žalia lemputė, bet kompiuterio ekranas liko juodas... Jaunuolis persėdo prie kito kompiuterio ir nusistebėjo, kodėl tokioje įstaigoje kompiuteriai neveikia... Paspaudė mygtuką ir... antras kompiuteris neįsijungė. Šalia sėdėjęs studentas pastebėjo tokias desperatiškas pastangas : „paspausk Power mygtuką ant kompiuterio, o tik tada ant monitoriaus...“ Akių iš gėdos nebuvo kur dėti, bet tą dieną buvo duotas aiškus pažadas - išmokti naudotis kompiuteriu, jį prisijaukinti ir padaryti savo sąjungininku, o ne priešu. Po keleto metų šis pažadas buvo įgyvendintas su kaupu. Kuo baigėsi ši istorija? Pasižiūrėkite į Rasytojas.lt ir patys suprasite...

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *